Blog

Latest Industry News

BMW vrátí do hry ostré modely CS, dostat je mohou všechna budoucí M

prima článek Petra Prokopce z 26.11.2016 autoforum.cz

BMW si znovu patentovalo zkratku symbolizující sportovní kupé. Vozy jí osazené mají být vizuálně agresivnější, výkonnější i lehčí.

BMW vrátí do hry ostré modely CS, dostat je mohou všechna budoucí M

Minulost BMW je plná vozů, které zdobila dvojice písmen „CS“. Za nimi můžeme hledat zkratku pro Coupe Sport, tedy pro sportovní kupé, jakým kupříkladu takový model 2002 CS stoprocentně byl. Na tuto éru tak trochu neoficiálně navázalo BMW M4 Competition Sport, které ovšem bylo pouze španělským počinem. Nyní se ovšem zdá, že označení CS zamíří i do zbytku světa. A týkat se nebude pouze jedné řady.

Německá automobilka totiž požádala o ochrannou známku na veškeré modely od M1 CS až po M8 CS. To by naznačovalo, že dříve nebo později dorazí řada sportovních kupátek, které vůči základním verzím lehce posílí v motorovém prostoru. Podstatnější se však zdá být redukce hmotnosti, které bude dosaženo karbonem a dalšími kompozitními prvky.
Mimo to lze očekávat také modifikace vzhledu, který umocní výraznější sací otvory v agresivnějším čelním nárazníku, unikátní kola a velmi pravděpodobně také mohutný spoiler na zádi. Souběžně s tím lze očekávat také pár změn v kabině, ty se ale velmi pravděpodobně budou kromě specifického volantu a možná i polozávodních sedadel týkat jen detailů.

Není samozřejmě nikde psáno, že BMW skutečně vyvine vrcholného zástupce každé řady, kterou aktuálně nabízí. Ochranná známka v tomto ohledu mohla být aplikována pouze kvůli konkurenci, která tak dané označení nemůže použít. Nicméně zdroje ze zákulisí zmiňují vozy CS jako protipól pro Mercedesy-AMG ve verzích S. Expanze by tak dávala jistou logiku, třebaže eSková AMG nejsou až na výjimky zrovna okruhům fandící stroje.

Jistotou mají zatím být dva vozy, které se legendárním označením pochlubí. Řeč je o BMW M2 a M4, v jejichž případě se o ostřejších variantách nejen mluví, ale rovněž i koná. Po světě se již prohání maskované prototypy většího modelu. Ten tedy velmi pravděpodobně půjde na řadu jako první.

BMW vrátí do hry ostré modely CS, dostat je mohou všechna budoucí M - 7 - BMW E9 30 CS V8 prodej dalsi 04

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top